Autorzy

Marzena Rogalska to jedna z topowych polskich dziennikarek radiowych i telewizyjnych. Kobieta, która codziennie rano je z nami śniadanie i sprawia, że dzień każdej Polki staje się lepszy. W 2016 roku zadebiutowała w nowej roli. Napisała swoją pierwszą książkę i tym samym spełniła swoje marzenie. Fantastyczny człowiek, który swoją pozytywną energią i dobrym nastawieniem zmobilizuje cię do wielu rzeczy. Takie też są jej książki. Sprawią, że oderwiesz się od szarej codzienności i przeniesiesz w piękny świat pięknych ludzi. Jej książki to subtelna rozrywka po ciężkim dniu, wspaniałe powieści dla każdego.

Biografia

Marzena Rogalska urodziła się 13 kwietnia 1970 roku w Przasnyszu. Na temat jej życia prywatnego wiadomo niewiele, gdyż nie jest typową celebrytką słynącą z bywania na ściankach. Można powiedzieć, że zależy jej na tym by być ocenianą przez pryzmat swojej pracy, a nie tego z kim jest i dlaczego. Wiadomo natomiast, iż jest osobą niesłychanie pracowitą i zaangażowaną w to co robi. Pracowała jako dziennikarka radiowa w wielu stacjach radiowych. Po dziś dzień związana jest z jednym z topowych programów radiowych, który cieszy się niezwykłą popularnością. Większośc ludzi kojarzy ją również z popularnego programu telewizyjnego, który współprowadzi od 10 lat. Cechują ją wspaniałe poczucie humoru i dystans do siebie. Ponadto jest niezwykle wrażliwą osobą na cierpienie tak ludzkie jak i te zwierzęce. Sama o sobie mówi, że jest kociarą. Jest niesamowicie ciepłą kobietą, która nie potrafi ukryć miłości do ludzi i takie właśnie są jej książki.

Twórczość

Pani Marzena zadebiutowała jako pisarka w 2016 roku i od tamtej pory na rynku ukazały się trzy jej książki. Pierwsza z nich to ”Wyprzedaż snów”. Powieść o Agacie, która po latach zagranicznych wojaży powraca w rodzinne strony i stara się ułożyć swoje życie na nowo. Czy jej się udaje? Czy odnajdzie szczęście? Czy ułoży sobie życie i jeszcze będzie szczęśliwa? Dlaczego musiała, lub chciała powrócić? Na te, oraz inne pytania odpowiedź jest jedna… i znajduje się w książkach Marzeny Rogalskiej. Jednak nie sama fabuła jest istotna. Niesamowite jest to, jakim językiem te powieści zostały napisane. Nie jest to kolejny grafomański twór i fanaberia następnego celebryty, który ma zachciankę w postaci książki. Te książki to prawdziwy majstersztyk. To przemyślane dzieła, które zachęcają nas do przeczytania od pierwszych słów do samego końca trzeciego tomu. Powieści pani Marzeny są spójną całością dzięki której główna bohaterka – Agata – staje się członkiem naszej rodziny, naszą najlepszą przyjaciółką i kimś za kim tęsknimy w oczekiwaniu na kolejny tom. Zacznijmy jednak po kolei:

– Wyprzedaż snów,

– Gra w kolory

– Druga miłość.

 

 

 

Autorzy

Wojciech Sumliński to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy śledczych. Z wykształcenia jest psychologiem. Do jego najpoczytniejszych książek należą:

– „Kto naprawdę go zabił?” opowiadająca o kulisach śmierci księdza Jerzego Popiełuszki,

– „Czego nie powie Masa o polskiej mafii?” dotycząca tajemnic świata przestępczego oraz

– „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” – o kontrowersjach wokół osoby byłego prezydenta.

Jego proza odkrywa przed czytelnikiem nieznane fakty, do których autor dociera prowadząc dziennikarskie śledztwa. Sumliński nie stroni od mrocznych tajemnic świata mafii, polityki czy biznesu. Zgłębia okoliczności spraw, które jego zdaniem zostały zamiecione pod dywan, bądź znane są opinii publicznej jedynie szczątkowo.

Niebezpieczna praca

Sumliński urodził się w 1969 roku. Dzieciństwo i młodość spędził na warszawskim Żoliborzu. Ukończył psychologię na Akademii Teologi Katolickiej (obecnie UKSW). Po studiach pracował z dziećmi, by w połowie lat dziewięćdziesiątych przenieść się w rodzinne strony swojej żony i znaleźć zatrudnienie jako psycholog przeprowadzający badania studentów Szkoły Lotniczej w Dęblinie. Jednocześnie rozpoczął pracę jako dziennikarz. Pod pseudonimem Stefan Kukulski, publikował materiały śledcze w lokalnej prasie, co szybko zostało zauważone i docenione na najwyższym szczeblu. W roku 1997 przyznano mu nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych za reportaże dotyczące nadgranicznej przestępczości zorganizowanej. Dwa lata później został nominowany do nagrody „Press” za opisanie nieuczciwych praktyk ówczesnego przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych.

Współpracował między innymi z takimi tytułami jak „Życie”, „Wprost” i „Gazeta Polska”. Jego bezkompromisowe publikacje wywoływały wiele kontrowersji i przysporzyły mu niemało wrogów. Podobnie było z kolejno wydawanymi książkami. Autor ma za sobą wiele bolesnych doświadczeń. Toczyło się przeciw niemu ponad dwadzieścia procesów sądowych. Był obiektem prowokacji funkcjonariuszy byłego WSI. Służbom tym poświęcił wiele miejsca w swoich książkach.

Książki sensacyjne?

Każda z jego książek elektryzuje opinię publiczną. Po ukazaniu się „Kto naprawdę go zabił” Waldemar Chrostowski, były kierowca księdza Jerzego Popiełuszki, wytoczył Sumlińskiemu proces o naruszenie dóbr osobistych. Autor zarzucił mu bowiem współpracę z SB. Choć dziennikarz ostatecznie przegrał proces, uzasadnienie wyroku jest po części dla niego korzystne. W 2015 roku szerokim echem odbiła się książka dotycząca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Autor opisuje w niej mroczne powiązania świata polityki ze światem przestępczym.

 

 

 

Zapowiedzi

Katarzyna Michalak jest jedną z najbardziej popularnych autorek książek dla kobiet w naszym kraju. Jej opowieści przez wiele tygodni znajdują się na listach bestsellerów największych księgarni w Polsce. Do tej pory wydała ponad trzydzieści książek i każda podbiła serce czytelniczek. Na początku tego roku wydana została Pisarka, w której niektórzy doszukują się autobiografii Katarzyny Michalak. Teraz wydana została długo wyczekiwana kontynuacja czyli Zagubiona Tom 2. Jaka ona jest ?

Nieszczęścia chodzą parami

Autorka znowu zabiera nas w podróż do dalekiej Australii, gdzie mieszka Ewa, pisarka, która pisze swoją nie-autobiografie. W książce bohaterką jest Weronika. Weronika jest młodą kobietą, a w swoim życiu przeżyła już tak dużo zła. Teraz znowu zostaje sama. Nie ma gdzie mieszkać, a jej ukochany wraca do więzienia. Można powiedzieć, że w jej życiu nieszczęście goni nieszczęście. Dziewczyna próbuje normalnie funkcjonować. Poznaje dobrych ludzi, którzy chcą jej pomóc. Zło jednak cały czas czai się za rogiem i nie pozwala dziewczynie odpocząć. Dziewczyna podejmuje kilka złych decyzji, a jak wiadomo złe decyzje przynoszą kolejne nieszczęścia. Ile jeszcze będzie musiała znieść ta dziewczyna? Czy uda się jej być z ukochanym? Czy może Zło wygra?

Czytając Pisarkę czytelnik ma wrażenie, że nic więcej gorszego się wydarzyć nie może. Bo co może być gorszego od tego, że rodzice Cię nie kochają, ojczym próbuje zgwałcić a ukochany mężczyzna siedzi w więzieniu? W momencie gdy weźmiecie do rąk Zagubioną dowiecie się, że człowiek jest w stanie znieść dużo więcej.

Pani Katarzyna Michalak w tej książce naciągnęła moje emocje do granic wytrzymałości. Burzyło się we mnie wszystko gdy ta biedna dziewczyna traciła grunt pod nogami. Wiele razy miałam łzy w oczach. Kolejny raz w powieści są bohaterowie, którzy są tacy jak my. Wcale nie najpiękniejsi, nie bogaci ale za to z wadami, złością oraz z potrzebami. Historia Ewy vel Weroniki  i Wiktora jest dowodem na to, że sama miłość nie wystarcza by być szczęśliwym. Ta książka Wami wstrząśnie i sprawi, że nie będziecie mogli zasnąć. Gdy już ją skończycie będziecie siedzieli i się zastanawiali ” ale jak to już? a co dalej”. Będziecie potrzebowali ciągu dalszego.

Piękna, wzruszająca, chwytająca za serce. Tak można w kilku słowach opisać Zagubioną. Książka jest warta przeczytania i polecam Wam ją bardzo mocno. Ja już ją przeczytałam i nie mogę doczekać się Marzycielki. Wiem, że zakończenie tej historii zaskoczy nas wszystkich. Życzę Wam udanej lektury. Radzę mieć przy sobie paczkę chusteczek. Mogą okazać się niezbędne podczas czytania. Miłej lektury.